Нам часто задають питання з приводу потужності та ефективності сонячних панелей. Погоджуємось з тим, що при виборі фотоелектричних модулів дуже важливо розуміти параметри, якими описуються модулі. Але також варто знати за яких умов ці значення отримані. 

 

 

Існують різні стандарти і тестові умови, за яких визначаються ефективність і продуктивність сонячних панелей. Споживач отримує таку інформацію з технічних характеристик виробу “Solar module datasheet”. До основних тестів відносяться:

 

  •  Standart Test Conditions (STC - стандартні тестові умови),
  •  Normal Operating Cell Temperature (NOCT - номінальна робоча температура сонячного елемента).

 

Для того, щоб у наших покупців не виникало непорозумінь з термінологією і умовах тестування сонячних модулів, пропонуємо їх стислий але зрозумілий опис.  

 

Параметри STC відображають стандартні тестові умови, що показують роботу сонячного модуля в ідеальних умовах. Вважається, що тестування доцільно проводити за інтенсивності спалаху в 1000 Вт/м2 при температурі повітря 25°С, спектр випромінювання повинен відповідати масі повітря 1.5, а швидкість вітру дорівнювати нулю. Дані параметри імітують ясний безвітряний весняний або осінній день опівдні, за умови, що сонячні промені падають на поверхню модуля під кутом горизонту 37°, при висоті сонця над рівнем горизонту в 41.81°. 

 

Параметри модуля за тестами STC зазначені в технічних характеристиках усіх сонячних панелей, вони є обов'язковими для кожного виробника. Якщо мова йде про потужність сонячної батареї, то показується потужність за STC. Однак, ми розуміємо, що тестові умови STC в реальній експлуатації обладнання рідко зустрічаються і на практиці модуль заявленою потужністю  250 Вт на виході буде мати в ідеальних умовах лише короткочасно. Але розуміння максимальної потужності фотомодуля дає можливість правильно спроектувати сонячну електростанцію. Для цього існують інші критерії, за яких параметри модуля будуть ближчими до тих, що мають місце в реальних умовах. Одним із таких є  NOCT, це параметр температури модуля за типових умов експлуатації. 

 

  

 

Номінальна робоча температура сонячного елемента NOCT вимірюється при сонячній інтенсивності 800 Вт/м2 за температури повітря 20°С, кут нахилу модуля становить 45° та орієнтований на південь. Чим нижча температура NOCT, тим краще працюватиме модуль в реальних умовах. Варто відзначити, що NOCT не являється умовою для експлуатації сонячної панелі, однак це один із важливих параметрів, який дозволяє оцінити якість модуля. Конструкція модуля та матеріал, з якого він виготовлений, впливає на його здатність до нагрівання. Так, в реальних умовах експлуатації модуль має температуру на 15-30 градусів вищу за температуру навколишнього повітря.

 

Є питання? Пишіть.

Відповімо,  допоможемо, направимо, збудуємо.